برای ساختن مهر ژلاتینی ، ابتدا باید بتوانیم طرح آن را آماده کنیم. آموزش ساخت مهر ژلاتینی ، مطلبی است که در بسیاری از سایت ها قرار داده شده اما آموزش طراحی مهر ژلاتینی ، به این شکل ساده و قابل فهم ، در هیچ سایت و مرجعی وجود ندارد. به طوری که متقاضیان یا باید کلیات کرل دراو را مورد مطالعه قرار دهند که مبحثی بسیار عظیم و پیچیده است و یا اینکه از این و آن درباره اش بپرسند.

همین مسایل باعث شد تا به فکر آموزش این مطلب بیفتیم. امیدواریم سادگی و مختصر بودن آن باعث ناکارآمدی آن نشده باشد. درضمن کسانی که نیازمند راهنمایی بیشتر در این زمینه هستند می توانند در قسمت نظرات همین مطلب سوال خود را مطرح کنند تا به آن پاسخ دهی شود.

ابتدا مطابق با شکل مهر خود( دایره یا چهارگوش) ، کادر خود را ترسیم می کنیم و سایز مورد نظر را به آن می دهیم. برای ترسیم شکل بیضی از ابزار ellips tools و برای شکل چهارگوش از ابزار rectangle tools استفاده می کنیم. به این ترتیب که بر روی ابزار مذکور کلیک کرده بر روی صفحه کلیک کرده و به اندازه دلخواه می کشیم.

روی تصاویر کلیک کنید و در سایز مناسب ببینیدسپس قطر خط آن را مطابق نیاز تنظیم می کنیم. برای این منظور پس از انتخاب ابزار pick tool یا همان فلش ، بر روی شکلی که رسم کرده ایم یک بار کلیک می کنیم تا به حالت انتخاب در آید. سپس از سمت راست نوار ابزار بالای صفحه ، قطر آن را تنظیم می کنیم.


حالا نوبت آن است که متن و نوشته خود را وارد کنید. برای این کار ابتدا بر روی ابزار text tool کلیک می کنیم سپس بر روی صفحه کلیک کرده نوشته خود را تایپ می کنیم.


بعد از آنکه نوشته را داخل کادر جاگذاری کردیم ، باید شکل خود را نگاتبو کنیم. به این معنی که رنگ آن را برعکس کنیم. ساده ترین راه برای این کار آن است که یک کادر دیگر مانند همان که اول رسم کردیم ، دور شکل کلی رسم کنیم ، بعد در حالی که کادر جدید در حالت انتخاب است ، از منوی effect گزینه lens را انتخاب میکنیم.

سپس در پنجره باز شده گزینه invert را انتخاب کرده دکمه apply را می زنیم.


تمام شد. طرح مهر ما آماده است. با قدری سلیقه می توان زیبایی و ظرافت بیشتری به طرح ها و مهر ها داد.