در این قسمت از آموزشهی زیبا دیزاین  قصد داریم تا نحوه قرار دادن قطره آب روی برگ را به وسیله نرم افزار فتوشاپ به شما آموزش دهیم . ابتدا تصویری را که می خواهید بر روی آن قطره بسازید باز کنید .
۱  – در قسمت لایه ها یک لایه جدید بسازید و با استفاده از ابزار Elliptical Marquee  دایره ای بکشید . لطفا برای بار اول اندازه دایره خود را به همان مقدار که در آموزش تعیین شده است ، قرار دهید تا نتیجه حاصل یکسان شود . برای دفعات بعد می توانید از اندازه های دلخواهتان استفاده کنید .

حالا با کلیک بر روی حرف D از روی کیبورد روزمینه را به رنگ مشکی و پشت زمینه را به سفید تغییر دهید .

۲  – در قسمت دایره انتخاب شده که هنوز فعال است بر روی ابزار Gradient Tool  کلیک کرده و در تولباری که بالای فتوشاپ ظاهر می شود گزینه linear gradient (حرف B در تصویر پایین) را انتخاب کنید  .مطمئن شوید که در قسمت A رنگ مشکی در قسمت سمت چپ و سفید در سمت راست باشد . توجه داشته باشید که گزینه C نباید انتخاب شده باشد . در قسمت A رنگ مورد نظر به گونه ی گفته شده نبود از قسمت لیست آن را انتخاب کنید .

پس از انجام کار های گفته شده حالا باید با استفاده از ابزار Gradient Tool ، گرادینت مورد نظر را بر روی دایره انتخاب شده بکشیم . برای این کار همانند تصویر زیر از قسمت نقطه قرمز کشیدن را شروع کرده و در قسمت آبی پایان دهید .
پس از این کار دکمه ترکیبی Ctrl+D را بفشارید تا قسمت انتخاب شده از حالت انتخاب خارج شود .

 

حالا از قسمت Blending در پنجره Layer ، گزینه Overlay را انتخاب کنید تا تصویر شما همانند تصویر زیر شود .


حالا در قسمت Belnding Option ( قبلا یک کتاب آموزشی در این زمینه تهیه کرده ایم که می توانید دانلود کنید ) باید کارهای گفته شده را انجام دهید . برای باز کردن این بخش روی لایه دایره ای که ساخته ایم راست کلیک کرده و Blending Option را انتخاب کنید .
پس از باز کردن این پنجره در مرحله نخست می بایست به تصویر سایه اضافه نمود (Drop Shadow ) پس تنظیمات زیر را انجام دهید .
(روی عکس کلیک کن بزرگتر شه)


اکنون به قسمت Inner Shadow رفته و تنظیمات آن را انجام دهید .

(روی عکس کلیک کن بزرگتر شه)


اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید باید تصویر شما مانند زیر باشد .


به خاطر داشته باشید شما می توانید در قسمت قبل تنظیمات دلخواه را متناسب با تصویر خود انجام دهید .

سپس با کلیک بر روی حرف X از روی کیبورد ، رنگ های پشت زمینه و رو زمینه را با هم جا به جا کنید . الان می بایست رنگ سفید رنگ رو زمینه شما شده باشد . حالا باید ابزار Brush  را انتخاب کنید و با سایز ۶ پیکسل یک بار در قسمت بالایی تصویر و در گوشه ی چپ آن کلیک کنید .

اکنون تصویر شما ساخته شده است و می بایست همانند عکس زیر باشد .


سخن پایانی :

- شما می توانید چندین کپی از لایه ی قطره بگیرید و تعداد آنها را افزایش دهید .
- می توانید با استفاده از ابزار Move Tools  قطره تان را جا به جا کنید .
- با استفاده از ابزار Liquify Tool می توانید به قطره ی ساخته شده انعطاف ببخشید و از حالت گردی خارج کنید . ( مانند تصویر اول )
- کپی برداری از این آموزش تنها با ذکر نام منبع مجاز است .