(تصویر زیر مخاطب خاص)


8pic.ir     مكاني براي آپلود رايگان فایل های شما

how to work with pen tool

ابزار pen tool يكي از مهم ترين ابزار در طراحي و  رسم اشكال مختلف در برنامه ي فتوشاپ است و براي استفاده از آموزش هاي بعدي ما يادگيري آن لازم است.در اين پست آموزش جامعي از اين ابزار را براي شما آماده كردم.

1.كليد ميان بر: با فشردن دكمه p بر روي صفحه كليد مي توانيد اين ابزار را خيلي سريع انتخاب كنيد.

pen tool.2.1:براي استفاده از اين ابزار بر روي صفحه يك بار كليك كنيد و موس را رها كنيد و دوباره بر روي نقطه ي ديگري كليك كرده و موس را رها كنيد ، بدين صورت مي توان خط هاي صافي ايجاد كرد. براي ايجاد خطوط منحني بعد از اين كه يك بار بر روي صفحه كليك كرديد براي بار دوم بعد از كليك موس را نگه داشته و رها نكنيد و با حركت دادن موس در حالي كه آن را رها نكرده ايد مي توانيد اشكال دل خواهتان را رسم كنيد.

how to work with pen tool 01

Freehand Pen tool.2.2:اين ابزار همانند ابزار براش فتوشاپ عمل مي كند و شما با عمل درگ يا همان نگه داشتن كليك چپ مي توانيد اشكال مورد نظر خود را ايجاد كنيد.

how to work with pen tool 02

Add Anchor Point tool.2.3: براي استفاده از اين ابزار بايد بر روي اشكالي كه در قبل ايجاد كرديد كليك كنيد و موس را به هر طرف كه مي خواهيد بكشيد كه به اصطلاح به آن لنگر گفته مي شود.

how to work with pen tool 03

Delete Anchor Point tool.2.4: با كليك بر روي لنگر هايي كه در قسمت قبل ايجاد كرديد مي توانيد آن ها را حذف كنيد.

how to work with pen tool 04

Convert Point tool.2.5: از این ابزار زمانی استفاده می شود که بخواهید لنگر ها را تغییر داده، آنها را حرکت دهید یا  ویرایش کنید و روی دستگیره های آن کنترل بیشتری داشته باشید.

how to work with pen tool 05

3.گزينه ها

بري فعال كردن نوار گزينه مسير زير را طي كنيد، اين نوار معمولا در بالاي صفحه  قرار مي گيرد.

windows>>options

3.1.Presets:با استفاده از اين قسمت مي توانيد تنظيم هاي مختلفي كه ايجاد كرده ايد را ذخيره كنيد و بعدا آن را load كنيد و از آن ها استفاده كنيد.

how to work with pen tool

3.2.Shape Layers:با انتخاب اين گزينه شكل هايي كه ايجاد مي كنيد به صورت shape ايجاد ميشوند.

how to work with pen tool

3.3.Paths:در حالي كه اين گزينه را اتخاب مي كنيد مي توانيد شكل هاي دلخواه خود را طبق توضيحات شماره 2 ايجاد كنيد .

how to work with pen tool

3.4.Fill Pixels:در حالي كه يكي از ابزار هاي شيپ را انتخاب كرده ايد، (به عنوان مثال ما در اين جا شكل مستطيل را انتخاب كرده ايم) مي توانيد گزينه ي Fill Pixels را فعال كنيد و اشكال مختلف را با توجه به ابزار شيپي كه انتخاب كرده ايد ايجاد كنيد.

3.5.Pen Tool:اين گزينه هم كليد ميانبر براي ابزار Pen Tool هست.

how to work with pen tool

3.6.Freehand Pen Tool:اين گزينه هم همانند گزينه بالا يك كليد ميانبر براي ابزار Freehand Pen Tool است.

how to work with pen tool

3.7.Rubber Band:در حالي كه ابزار pen tool انتخاب شده است با كليك بر روي قسمت مشخص شده و تيك دار كردن گزينه ي Rubber Band تصوير خط صاف يا منحني كه داريد ايجاد مي كنيد را نشان مي دهد.(اگه توضيحاتي كه بنده ميدم رو كامل متوجه نميشيد خودتون با كار با اين گزينه ها عملكرد اون ها رو متوجه ميشيد)

how to work with pen tool

3.8.Curve fit:ابزار Freehand Pen Tool را انتخاب كنيد و بعد طبق تصوير بر روي Freehand Pen Options كليك كنيد. با زياد كردن اين گزينه برنامه به صورت خودكار اشكالي كه شما ايجاد مي كنيد را تصحيح مي كند و در واقع لرزش هايي كه ايجاد شده را تا حدي رفع مي كند.پايين ترين عدد براي اين ابزار 0.5 و بيشترين 10 است.

how to work with pen tool

3.9.Magnetic:در Freehand Pen Options گزينه ي Magnetic را تيك دار مي كنيم. با تيك دار كردن اين گزينه در واقع خاصيت مغناطيسي به اين ابزار مي دهيم ، طوري كه با يك بار كليك بر روي بوم يا صفحه و رها كردن موس و با حركت دادن آن مي توانيد شكل مورد نظر را ايجاد كنيد.

3.9.1.width:اين گزينه ميزان انحاي ابزار هست.

3.9.2.frequency:اين گزينه هم براي تعداد لنگر هاي ايجاد شده هست ، هر چه عدد بالا تر باشد تعداد لنگر هاي ايجاد شده هم بيشتر است.

how to work with pen tool

3.10.Auto Add/Delete:زماني كه ابزار Pen Tool در حالت انتخاب است اين ابزار فعال مي شود.زماني كه Auto Add/Delete تيك داشته باشد زماني كه شكلي را ايجاد مي كنيد و موس را روي لنگر ها ميبريد مي توانيد لنگري را پاك كنيد  يا لنگر جديدي ايجاد كنيد.

how to work with pen tool

3.11.Pathfinder Tools:اين ابزار هم طبق عكس زير عمل مي كند…

how to work with pen tool

4.Grid:با فعال كردن اين گزينه از مسير رو به رو View > Snap To > Grid مي توانيد اشكال مورد نظر خود را آسان تر و با دقت بيشتري ايجاد كنيد.

how to work with pen tool

نكته1:براي مشاهده تصوير در اندازه واقعي بر روي آن كليك كنيد.

نكته2:براي تبديل شكلي كه ايجاد كردين به ابزار انتخاب ctrl+enter را بر روي صفحه كليدتان فشار دهيد.